Dr n. med. Marta Malek jest specjalistą w zakresie chorób skóry. Bada, diagnozuje i leczy zmiany na skórze, narządach płciowych, paznokciach zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Do najczęściej rozpoznawanych należą choroby gruczołów łojowych takie jak trądzik zwyczajny, trądzik różowaty, i łojotokowe zapalenie skóry. Dotykają one zarówno osób młodych, jak i dorosłych w sile wieku (trądzik różowaty), diagnozuję rozszerzone naczynka.

Coraz częstsze są także wirusowe zapalenia skóry w postaci opryszczki, brodawek wirusowych czy mięczaka zakaźnego. Zakażenia bakteryjne wywołują natomiast zapalenie mieszków włosowych, czyraki czy liszajec zakaźny. Nierzadko pojawiają się także grzybice, którymi łatwo zarazić się np. na basenie, czy choroby wywołane przez pasożyty w postaci wszawicy czy świerzbu, które są u nas lekceważone, a zdarzają się także w miastach, gdzie szybko rozprzestrzeniają się ze względu na duże skupiska ludzi.

Dr Marta Malek leczy też choroby alergiczne, takie jak wyprysk,  atopowe zapalenie skóry i pokrzywka; a także zapalne, jak łuszczyca, liszaj twardzinowy czy liszaj płaski. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem także wielu innych chorób skóry, przeprowadzając badania mikologiczne, bakteriologiczne czy wirusologiczne. Stosuje również badanie histopatologiczne, immunopatologiczne i oczywiście badanie dermoskopowe (dermatoskopowe).