Diagnostyka wypadania włosów pozwala na znalezienie przyczyny łysienia. Najczęściej bowiem próbuje się zatrzymać skutki, co nie jest skuteczne. Doświadczona w leczeniu łysienia dr n. med. Marta Malek z Clinica Dermatologica w Gdańsku może też skorzystać z konsultacji lekarzy specjalistów Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku. Profesjonalny zespół pozwoli na przeprowadzenie nawet najbardziej skomplikowanych badań, które określą powody wypadania włosów.

Do diagnostyki chorób włosów wykorzystuje się  klasyczny test pociągania, ale też trichogram, trichoskopię, mikroskopię świetlną, mikroskopię w świetle spolaryzowanym oraz badania histopatologiczne i immunopatologiczne.

Łysienie może być bowiem następstwem między innymi chorób zapalnych skóry. Powoduje je liszaj płaski, toczeń rumieniowaty czy łojotokowe zapalenie skóry. Rolą specjalisty dermatologa jest więc leczenie tych chorób, co w sposób naturalny zatrzyma ich następstwa, do których należy wypadanie włosów.

Wypadanie włosów jest częstym problemem zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Bywa, że łysienie zaczyna się po ciąży, będąc następstwem osłabienia i wyjałowienia organizmu, ale przede wszystkim zmian hormonalnych, jakie w nim zachodzą. Na szczęście są sposoby, by sobie z tym poradzić. Podobnie jak z wieloma innymi diagnozowanymi i leczonymi przed dr Martę Malek z Clinica Dermatologica rodzajami łysienia:

  • łysienie anagenowego
  • łysienie androgenowego
  • łysienie telogenowego
  • łysienie plackowatego
  • łysienia bliznowaciejącego